Odbył się próbny egzamin JLPT!

27 maja zorganizowaliśmy próbny egzamin certyfikacyjny języka japońskiego w naszej szkole.

Niektórzy uczniowie spoza Warszawy, którzy mają tylko zajęcia zdalne, po raz pierwszy odwiedzili nas na ul. Jansej. Nareszcie mogliśmy się bezpośrednio widzieć:)

Wszyscy uczestnicy dali z siebie wszystko i dobrze się spisali. Czeka ich lipcowy egzamin JLPT, mocno wierzymy, że osiagną swój cel!

Uczniowie spoza Warszawy, jeszcze raz dziękujemy za Wasze odwiedziny. Do zobaczenia na następnej szkolnej integracji!

Na górę Fudżi tego lata!

W sierpniu w ramach naszego wyjazdu do Tokio, wchodzimy na górę Fudżi (3,776 m)! Będzie to pierwsza próba ale wierzymy, że zdobędziemy najwyższy szczyt w Japonii. Trzymajcie za nas kciuki!

20230518 144548

Nie samą nauką uczeń żyje

Każdego dnia wkładamy mnóstwo pracy i serca w naukę języka japońskiego, ale w tym wszystkim staramy się nie zapominać o odpoczynku i integracji. Trzynastego maja już po raz dziewiąty spotkaliśmy się na szkolnym karaoke. Tego wieczora nie próżnowaliśmy, ponieważ podczas trwającej osiem godzin zabawy, udało nam się zaśpiewać aż sto sześć piosenek. Karaoke jest jedną z ukochanych integracji szkolnych uczniów Kotonoha, ale nie jedyną. W tym roku szkolnym spotkaliśmy się na różnych eventach: kręglach, oglądaniu meczy piłki nożnej oraz kibicowaniu reprezentacji Japonii, razem pływaliśmy też na kajakach i robiliśmy wiele innych rzeczy, których nie sposób zmieścić na kolażu. Od tego roku ruszył również szkolny Klub Książki, gdzie raz w miesiącu spotykamy się na rozmowy o literaturze (nie tylko tej japońskiej). Jednak na tym nie kończymy. W głowie mamy mnóstwo planów na kolejne wydarzenia, o których wkrótce będziemy informować. Mamy nadzieję, że tak jak my, nie możecie się doczekać. Do zobaczenia niebawem!

GridArt 20230514 230346703 1

Zapraszamy do Klubu Książki

Wraz z uczniami organizujemy spotkania szkolnego Klubu Książki, który jest przestrzenią do dyskusji na temat ostatnio czytanej literatury. Obecnie odbywają się one za pomocą platformy ZOOM. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu. 
Dołącz do nas!
Poniżej przedstawiamy książki, które zostały omówione dotychczas (17.06.2023):
GridArt 20230422 224323333
200bit

Opinia stypendystki w Japonii 祝!東北大学合格

Nasza uczennica wygrała stypendium na japońskim państwowym uniwersytecie Tohoku. 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.