PROGRAM „Japonia - na własne oczy” LATO 2018 r.

kursy-5_fullNa przełomie lipca i sierpnia 2018 roku uczniowie szkoły języka japońskiego „Kotonoha” mają możliwość wyjazdu do Japonii na trzy tygodnie.

Podczas pobytu mnóstwo ciekawych doświadczeń: nauka języka, zwiedzanie, różne warsztaty, pobyt u japońskiej rodziny.

W Programie (wstępny plan na 2018 r.) m.in.:

• dwutygodniowe zajęcia w szkole j. japońskiego (Tokio, Ikebukuro)
  • warsztaty kitsuke (zakładanie yukaty)
  • warsztaty chanoyu (ceremonia herbaty)
  • warsztaty kaligrafii
  • warsztaty ikebany
  • przygotowanie modeli jedzenia (opcjonalnie)
  • zwiedzanie Harajuku i Meiji jinguu
  • jednodniowe zwiedzanie Kamakury
  • półdniowe zwiedzanie Asakusy
  • dwutygodniowy pobyt u japońskiej rodziny
  • przyjęcie pożegnalne

Opłata za wyjazd:

około 110 000 jenów (ok. 3900 zł)

Opłata obejmuje:

• zajęcia w szkole
  • dwutygodniowy pobyt u rodziny
  • dwutygodniowe wyżywienie (dwa posiłki dziennie)
  • warsztaty wymienione powyżej
  • zwiedzanie (bez przejazdów)
  • przejazd z lotniska Narita do Tokio

Opłata nie obejmuje:

• biletu lotniczego w obie strony na trasie Warszawa - Tokio
  • posiłków w ciągu dnia (lunch)
  • przejazdów z miejsca zakwaterowania do szkoły
  • przejazdów podczas zwiedzania
  • pobytu przez ostatni, trzeci tydzień
  • przejazdu na lotnisko Narita ostatniego dnia pobytu

Warunki, które musi spełniać kandydat:

• uczeń szkoły „Kotonoha”
  • wiek co najmniej 18 lat
  • umiejętność podstawowej komunikacji w języku japońskim
  • otwartość na różnice kulturowe i zdolność ich akceptacji
  • doskonały stan zdrowia
  • posiadanie ważnego paszportu
  • wykupienie ubezpieczenia podróżnego

Spotkanie informacyjne

odbędzie się w dwóch terminach:
1) w sobotę 3 lutego 2018 r. o godz. 17:00.
2) w niedzielę 4 lutego 2018 r. o godz. 11:00.
Spotkanie potrwa około 90 minut.
Osoby zainteresowane wyjazdem zapraszamy na spotkanie w jednym z podanych terminów.
Osoby, którym żaden termin nie pasuje, prosimy o poinformowanie o tym lektora prowadzącego.
Zgłoszenia udziału w spotkaniu prosimy przysyłać do 2 lutego do godz. 17:00 na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
W tytule wiadomości proszę koniecznie wpisać: "Japonia na własne oczy".
WAŻNE: osoby, które nie zapiszą się wcześniej, nie będą mogły wziąć udziału w spotkaniu.

Zobacz opinie

"O wyjeździe do Japonii myślałem od lat, ale zawsze coś stawało po drodze. W końcu w zeszłym roku zdecydowałem że tym razem nie odpuszczę i w ramach przygotowań zapisałem się do Kotonohy żeby móc nauczyć się podstaw języka - zakładając że ta umiejętność będzie przydatna podczas mojego wyjazdu. Ku mojemu szczęściu okazało się szkoła od kilku lat organizuje wyjazdy do Japonii połączone z kursem języka japońskiego, postanowiłem więc zostać uczestnikiem kolejnej edycji.
O Japonii wiele czytałem i oglądałem programów w telewizji ale to co zastałem na miejscu przerosło moje oczekiwania.
Rodziny goszczące uczestników programu są bardzo miłe, otwarte i pomocne w kwestii nauki języka jak i pokazania zwyczajnego życia w Tokio i jego atrakcji.
Same zajęcia w szkole są ciekawym doświadczeniem pracy w grupie z innymi osobami z całej Azji, a fakultatywne wycieczki pozwalają odwiedzić kilka z największych atrakcji Tokio.
Samo Tokio oferuje tak wiele że jeden wyjazd to za mało żeby wszystko zobaczyć ale 3 tygodnie na pewno pozwalają poznać choć trochę to wspaniałe miejsce.
Jeżeli zastanawiasz się drogi czytelniku czy warto z takiego wyjazdu skorzystać, to odpowiedź brzmi tak, zdecydowanie.
Ogrom emocji podczas tego wyjazdu zostawi wspaniałe wspomnienia a zawarte przyjaźnie z rodziną goszczącą mogą przetrwać na lata:)" - Kamil (LATO 2017)

"Trzy tygodnie, które spędziłem w Japonii były prawdopodobnie najlepszym okresem w moim życiu i spełnieniem moich marzeń. Każdego dnia doświadczałem czegoś nowego, fascynującego. Z każdym krokiem coraz lepiej poznawałem kulturę, obyczaje i język Kraju Kwitnącej Wiśni. Z samych książek, filmów i opowieści innych nie wyciągnąłbym tyle, ile z tej niezwykłej wyprawy na drugi koniec świata. Miałem okazję zobaczyć najsłynniejsze zabytki Tokio (i nie tylko), spacerować po najpiękniejszych parkach, brać udział w letnich matsuri, skosztować przysmaków japońskiej kuchni, odwiedzić tradycyjną izakayę, brać udział w ceremonii herbaty, zajęciach kaligrafii... Poznałem wielu ciekawych ludzi, z którymi do tej pory utrzymuję kontakt. Nauczyciele ze szkoły językowej, jak i japońska rodzina, u której mieszkałem były bardzo mili, życzliwi, otwarci i zawsze chętni do pomocy. Było to niesamowite przeżycie, którego nigdy nie zapomnę. Z chęcią wybrałbym się na tę wyprawę po raz kolejny. Polecam ten wojaż każdemu, kto choć trochę interesuję się Japonią. Nie pożałujecie! Cena spełnienia marzeń była naprawdę niewygórowana." - J.K (LATO 2016)

"Wyjazd do Japonii był dla mnie wyjazdem życia. Zajęcia pozalekcyjne przygotowane przez szkołę Meros, takie jak: nakładanie yukaty czy wyjścia do interesujących miejsc, były ciekawym doświadczeniem. Wspaniała kultura Japończyków na długo pozostanie w mojej pamięci." - Michał (LATO 2016)

Szkoła japońska, z którą współpracujemy:
logo_meros

Jak do nas dojechać?

Miejsce prowadzenia zajęć:
ul. Jasna 1, 00-013 Warszawa
ul. Smolna 30, 00-375 Warszawa
  (XVIII LO im. Jana Zamoyskiego)

zobacz na mapie